Що таке двосторонній друк

Згідно з сьогоднішнім розумінням, дуплексний принтер – це принтер або багатофункціональний пристрій, який має незаперечну перевагу, що полягає в можливості автоматичного або ручного друку на обох сторонах паперу або іншого друкованого носія.

Два варіанти двостороннього друку

 1. Автоматичний двосторонній друк:
  • Двосторонній друк з автоматичним перекиданням: спочатку друкується одна сторона аркуша, потім він автоматично перевертається за допомогою механізму повороту і друкується зворотня сторона.
  • Двосторонній друк з пристроєм двостороннього друку: на великих пристроях, які в основному призначені для професійного використання, друк виконується одночасно на лицьовій і зворотній стороні – принтер протягує папір через кілька роликів і одночасно друкує на обох сторонах. Користувачеві не потрібно втручатися.
 2. Ручний двосторонній друк:
  При ручному двосторонньому друці спочатку друкується лицьова сторона, а користувачеві необхідно повторно завантажити папір для друку зворотнього боку.

Що таке двосторонній друк

У минулому двосторонній друк відносився до процесу друку, при якому друк виконувався в два етапи. Зазвичай зображення друкувалося в відтінках сірого на першому етапі, поки не додавалися кольори на другому етапі. Метою було збільшити контраст зображень для друку.

Двосторонній друк: приватне і офісне використання

Для приватного використання досить ручного двостороннього друку, якщо двосторонніх відбитків на рік не так багато. У комерційному секторі принтер з функцією двостороннього друку економить величезну кількість часу і дозволяє швидше виконувати наступні операції, такі як плетіння брошур або книг.

Вартість придбання принтера з функцією двостороннього друку

Ціна покупки в основному визначається функцією друку. Принтери відомих виробників зазвичай мають дві друковані секції і якщо вони обидві використовуються, то обидві сторони можуть друкуватися одночасно.

Швидкість друку: лазерний або струменевий принтер?

На струменевому принтері вона менше, ніж на лазерному. Це пов’язано з тим, що лицьова сторінка висихає до того, як буде надрукована зворотня сторона. У лазерного принтера немає такого часу очікування.

Параметри настройки – дуплексер

Налаштування прив’язки має вирішальне значення в дуплексному режимі. Залежно від тиску у вас є вибір двох типів палітурки:

 • довга сторона листа «ліва» (в основному сторінки в портретному форматі);
 • коротка сторона листа «верх» (в альбомному форматі).

Корисним доповненням до функції двостороннього друку є друк брошур. Всього декількома клацаннями миші користувачі можуть перетворити простий документ в буклет.

Плюси і мінуси дуплексних принтерів

Ось кілька переваг і недоліків двостороннього принтера:

Переваги

 • економія паперу;
 • зручне використання принтера;
 • економія часу;
 • додаткові функції: сортування та складання;
 • економія витрат;
 • екологічність.

Недоліки

 • більш високі витрати на придбання;
 • друк фотографій без полів;
 • друк можливий не на всіх типах паперу.

Поради щодо купівлі дуплексних принтерів

Дуплексні принтери доступні у всіх варіантах виконання, кольорах і формах в залежності від виробника. При його покупці завжди слід звертати увагу на наступні моменти:

 • використання в офісі – рекомендуються автоматичні дуплексери;
 • функція сортування і складання також рекомендується для використання в бізнесі;
 • використання вдома – якщо двосторонніх сторінок трохи, досить ручного двостороннього принтера;
 • для фотографів – двосторонній принтер можливий тільки з виведенням полів.

Існують різні конструкції, як багатофункціональні пристрої, так і фотопринтери:

 • Завжди дивіться на етикетку «дуплекс» або «дуплексер». Зазвичай в позначенні продукту зустрічається буква «D», часто це додаткова функція, яку можна встановити.
 • В принципі, всі струменеві і лазерні принтери сьогодні підходять для двостороннього друку. Однак не в кожної моделі є вбудований дуплекс для автоматичного перевертання паперу.
 • Виробники принтерів пропонують функцію дуплексу в різних рівнях якості і в різних цінових діапазонах.
 • Якщо у вас високі річні витрати на споживання паперу для принтера, ви можете значно знизити їх, використовуючи багатофункціональний пристрій з цією функцією.

Порада: в разі БФП функцію двостороннього друку також слід використовувати з функцією сканування та копіювання, тобто також повинна бути передбачена можливість автоматичногого втягування оригіналів з обох сторін.

Як друкувати в дуплексному режимі?

Автоматичний двосторонній друк

Перед друком відкрийте меню принтера.

Тут ви зазвичай знайдете вибір друку в односторонньому або дуплексному режимі. Звичайно, ви включаєте двобічний режим. Також важливо знати, як передня і задня частини повинні бути поєднані один з одним. У кращому випадку вміст або текстові поля збігаються один з одним. Про всяк випадок заздалегідь зробіть невеликий пробний відбиток, щоб переконатися в бажаному результаті.

Порада: Ви також можете спочатку зробити пробний друк у форматі PDF, наприклад, за допомогою принтера PDF.

Ручний двосторонній друк

У разі простих дуплексних принтерів відповідно потрібно ручна робота.

Після друку парних сторінок ви повинні покласти папір, який був надрукований, з одного боку, назад в лоток для паперу, щоб потім надрукувати непарну сторінку.

Однак важливо переконатися, що папір завантажено в лоток з правильною орієнтацією. У гіршому випадку зворотня сторона друкується з точністю до навпаки, що є частою проблемою при ручному двостороннього друці.

Правильне і безпомилкове використання дуплексного принтера може бути досягнуто тільки при дотриманні певної процедури.

При необхідності запишіть кроки двостороннього друку для наступного застосування і прикріпіть аркуш поруч з принтером.

На цьому ми підійшли до кінця нашої статті про «двосторонній друк».

Ми сподіваємося, що змогли допомогти вам нашими порадами та інструкціями і чекаємо вас знову в нашому сервісному центрі BIG-Буча.

Закрити меню